Slauga namuose


Norint tinkamai pasinaudoti socialinės pagalbos ir paramos formimis svarbu ne tik jas žinoti, bet ir įvertinti jų skirtumus. Slauga namuose kartais netiksliai tapatinama su socialine medicinos pagalba, kuri apima vaistų pirkimą, gydytojo iškvietimą, kt. ir kuri teikiama senyvo amžiaus, tačiau sąlygiškai sveikiems žmonėms.

Slauga namuose  numato, jog senyvo amžiaus ar neįgalus žmogus namuose turi teisę gauti visokeriopą, konkrečios laiko trukmės pagalbą, priklausomai nuo poreikio. Esant dideliems poreikiams (iš viso yra IV lygiai), numatyta maksimali pagalbos teikimo trukmė - 8 valandos. Jeigu slaugos ir priežiūros poreikis yra didesnis, kitas tolesnis žingsnis – slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės.

Kreipiantis Slaugos namuose reikia gauti šeimos ar gydančio gydytojo rekomendaciją (forma 027/a) ir užpildyti „Dėl Slaugos paslaugų ambulatorinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir namuose teikimo reikalavimų patvirtinimo“ patvirtintą Paciento slaugos poreikių namuose vertinimo formą.

Senjorams savarankiškai išspręsti šiuos dokumentacijos klausimus gali būti sudėtinga, todėl dažnu atveju reikalinga kito žmogaus, artimųjų pagalba. 

Daugiau informacijos rasite čia -> Slaugos aprašas