„Senelės pasaka“ pagrindinis tikslas – suteikti galimybę senjorams savo namuose sulaukti savanoriškos jų poreikius atitinkančios atsakingų, sąmoningų ir geros valios žmonių pagalbos visoje Lietuvoje; suvesti tuos, kuriems reikia pagalbos, su tais, kurie gali padėti. Kviesdami padėti siekiame suburti savanorius, galinčių skirti savo laiko ir pasidalinti rūpestingu dėmesiu su jo stokojančiais senoliais.
Pagalbos formų yra daugybė: bendravimas, slauga, taip pat - maisto ruošimas, pagalba ūkio ar žemės ūkio darbuose, namų tvarkymas, lydėjimas į gydymo ar valstybės institucijas dėl viešųjų paslaugų suteikimo, pavėžėjimas, statybos, santechnikos, inžineriniai darbai, pagalba daiktais ar finansinė pagalba.
Tam, kad galėtume įgyvendinti pagrindinį tikslą, veiklą skirstome į etapus:
Nustatyti poreikį ir aprėptį - tam svarbu surinkti informaciją. Todėl kviečiame žinančius apie vienišus, apleistus, turinčius specialiųjų poreikių ar su kitais sunkumais susiduriančius senelius rašyti pagalba@senelespasaka.lt arba dalintis istorijomis Facebook grupėje „Senelės pasaka“ savanoriai. Šioje grupėje taip laukiame visų, kurie jiems priimtinu būdu galėtų skirti savo laiko teikiant pagalbą jos stokojantiems senjorams. Prisijungti prie savanorių gretų taip pat galima užpildžius savanorio anketą interneto svetainėje www.senelespasaka.lt. Kilus klausimams dėl savanorystės ar pagalbos formų rašykite el. paštu savanoriams@senelespasaka.lt.
Sukurti informacinį interneto portalą - čia susipažinę su senolių istorijomis, jiems reikalingos pagalbos pobūdžiu, savanoriai galės patys nuspręsti ir pasirinkti, kuriame regione ir kokio pobūdžio pagalbą teikti.
Tapti senjorų socialinių partneriu - inicijuoti ir plėsti bendradarbiavimą tarp rūpybos, socialinės priežiūros paslaugas teikiančių organizacijų, valstybės institucijų, socialiai atsakingų verslo bendrovių, nustatant socialine rizika pasižyminčius atvejus bei randant geriausias pagalbos priemones situacijai spręsti.
Suformuoti mobilias pagalbos grupes, susidedančias iš socialinio darbuotojo, mediko, ūkio ir buities sritimis besirūpinančių komandos narių. Tokio pobūdžio pagalba suteiktų senjorams galimybę operatyviai ir reguliariai sulaukti pagrindines gyvenimo sritis apimančias pagalbos jų įprastoje, gyvenamojoje aplinkoje, su kuria dažnas senjoras jaučia emocinį prisirišimą.
Suvienykime jėgas, kad kiekvieno gyvenimo pasaka baigtųsi laimingai!